مقام معظم رهبری در خصوص استفتایی در مورد حرمت یا حلیت شرکت در مسابقات پیامکی، دیدگاه خود را بیان فرمودند.
 
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، نظر به بروز برخی شبهات در جامعه مبنی بر حرمت یا حلیت شرکت در مسابقات پیامکی، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال استفتایی را از مقام معظم رهبری به شرح ذیل به عمل آورد:
 
محضر مبارک حضرت ‌آیت‌الله العظمی خامنه‌ای
ولی امر مسلمین جهان و مرجع عالیقدر تشیع
 
سلام علیکم


احتراما همانطور که مستحضر هستید در جوامع کنونی یکی از ابزارهای ارتباطی تاثیرگذار با ضریب نفوذ بالا، تلفن همراه و خدمات مبتنی بر آن است که از آن به عنوان خدمات ارزش افزوده نام برده می‌شود.
 
یکی از امکانات جذابی که جنبه‌های فرهنگی و آموزشی فراوانی دارد برگزاری مسابقات پیامکی با موضوعات فرهنگی مبتنی بر خدمات ارزش افزوده اپراتورهای رایج کشور نظیر ایرانسل و همراه اول است.
این مسابقات با موضوعات فرهنگی، مذهبی و ملی طراحی شده و سوالات مسابقه نیز پس از تائید محتوا از سوی کارشناسان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‎های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل استفاده خواهد بود.
 
فرآیند برگزاری مسابقه پیامکی توسط یکی از شرکتهای ارایه دهنده خدمات ارزش افزوده تلفن همراه به عنوان واسطه میان مجری و شرکت‌کنندگان انجام می‌‎شود. عملیات پیامکی صورت گرفته با اعلام هزینه‌های مرتبط به صورت پیش‌اطلاع و اطلاع حین انجام مسابقه صورت می‌پذیرد و همه شرکت‌کنندگان از هزینه‌های مربوطه آگاهی دارند. درآمد حاصل نیز به اپراتور همراه اول و شرکت‌های تابعه همکار همراه اول و یا ایرانسل جهت ایجاد و کنترل عملیات مسابقه تعلق می‌گیرد و صرف هزینه‌های مرتبط می‌شود و تامین هزینه جوایز این مسابقات به عهده مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال است و به همین اساس درآمد حاصله از عملیات پیامکی به هیچ عنوان صرف خرید جوایز نمی‌شود.
 
هزینه پیش‌بینی شده برای مسابقه به ازای هر پرسش و پاسخ با ارایه محتوای آموزشی مرتبط، از سوی همراه اول 150 تومان اعلام شده که با عنایت به رویکردهای فرهنگی مسابقه، 75 تومان به ازای هر پرسش و پاسخ از هر مشترک دریافت می‌شود. شایسته ذکر است قیمت‌گذاری این گونه خدمات تحت نظر سازمان تنظیم مقررات رادیویی(رگلاتور) است که نهاد ناظر بر اپراتورهای موبایلی می‌باشد.
 
انتخاب برندگان مسابقه نیز به صورت قرعه‌کشی مبتنی بر تعداد امتیازات کسب شده صورت می‌گیرد و صرف شرکت در مسابقات منجر به برنده شدن نمی‌شود. با توجه به مسائلی که بیان شد، خواهشمند است نظر مبارک را پیرامون حرمت یا حلیت عملیات صورت گرفته بیان فرمایید تا مبانی حرکت، استوار به اصول شرعی بوده و انشاا...راهگشای بسیاری از موضوعات نوین در عرصه خدمات نرم‌افزاری و فناوری اطلاعات باشد.
 
پاسخ مقام معظم رهبری به شرح ذیل است:


بسمه تعالی
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
به هرحال اگر هزینه جوایز از اعضای شرکت‌کننده دریافت نمی‌شود و هر یک از اعضا نیز به قصد شرکت در ارتقای سطح اطلاعات مردم در موضوعات مطرح شده، پول پرداخت می‌کنند، مانع ندارد و گرنه جایز نیست.
موفق و موید باشید
 
 رپورتاژ
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
سامانه جامع مشاغل شهرری
| قیمت لپ تاپ سونی | قیمت لپ تاپ دل
اجاره اتومبیل های لوکس در تهران
فال حافظ
انجام پایان نامه ارشد سفارش اینترنتی

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | احساس چت | چت احساس | چت روم احساس | اقامت گرجستان |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.