وزير نيرو اعلام كرد: با توجه به مشكلات فني عراق براي تبديل شدن به مسير ترانزيت صادرات برق ايران به سوريه ايران به نوسازي شبكه برق در عراق كمك خواهد كرد.

به گزارش ايسنا، مجيد نامجو پس از ديدار با كريم عفتان ـ وزير برق عراق ـ اعلام كرد: ايران قصد دارد براي تسهيل صادرات برق به سوريه به عراقي‌ها در نوسازي شبكه برق اين كشور كمك كند.

نامجو با تاكيد بر اين‌كه بايد شرايط كنوني عراق را درك كنيم گفت:‌ عراقي‌ها با توجه به روند توسعه سال‌هاي اخير با رشد تقاضاي مصرف برق روبرو هستند و اين درحالي است كه شبكه‌هاي برق اين كشور كشش و تحمل اين بار از مصرف را ندارند.

نامجو ادامه داد:‌ آخرين اطلاعات نشان مي‌دهد به دليل اشكالات شبكه‌هاي توزيع برق عراق افت فشار شبكه اين كشور مانع از صادرات برق ايران به كشورهاي ديگر مي‌شود كه اين مسئله در صادرات برق ايران به سوريه سايه انداخته و ما به سرعت اين مشكل را حل خواهيم كرد.

وزير نيرو با اشاره به اين‌كه ايران با ارسال اقلام مورد نياز مانند ترانس و تجهيزات مورد نياز شبكه تا پايان شهريور كمك خواهد كرد بخشي از شبكه برق بصره كه مي‌تواند با شبكه ايران سنكرون شود، ادامه داد: بايد قراردادهايي در اين زمينه منعقد شود تا شرايط صادرات برق ايران به سوريه نيز راحت تر محقق شود.

نامجو در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به حضور ايران در پروژه‌هاي نيروگاهي عراق گفت: در حال حاضر تعميرات و نوسازي نيروگاه‌هاي السد و الدوره و ساخت نيروگاه حيدريه در خاك عراق به شركت‌هاي ايراني واگذار شده كه اين موضوع باعث افتخار ماست كه با حضور شركت‌هاي بين‌المللي در عراق شركت‌هاي ايراني ظرفيت‌هاي خوبي براي فعاليت‌هاي بين المللي ايجاد كرده‌اند.

* نقشه راه انرژي ايران و عراق ترسيم مي‌شود

وي با تاكيد بر اين‌كه با روند رو به رشد افزايش ظرفيت توليد برق در عراق نياز اين كشور به واردات برق از ايران در آينده كاهش مي‌يابد، گفت: با وزير برق عراق توافق كرديم نقشه راهي براي آينده انرژي دو كشور ترسيم كنيم كه صادرات برق ايران از خاك عراق به كشورهاي ثالث در دستور كار قرار بگيرد.

* دستور وزير عراقي براي حل مشكلات با ايران

وزير برق عراق نيز در حاشيه ديدار با وزير نيروي ايراني اعلام كرد: در حال حاضر ظرفت توليد برق عراق 9 هزار مگاوات است كه روزانه 1200 مگاوات برق از ايران وارد مي‌كنيم و در صورتي كه مشكلات داخلي ما حل شود ظرفيت صادرات برق به سوريه نيز فراهم خواهد شد.

وي با اشاره به اين‌كه سفرش به ايران براي پيگيري توافقات پيشين با طرف ايراني بوده است گفت: ‌انتقال 1300 مگاوات برق از كشور ايران به عراق و انتقال بخشي از آن به كشور ثالث كار ساده‌اي نيست كه به جلسات هماهنگي زيادي نياز دارد.

به گفته عفتان در جلسه اخير با وزير نيرو دو طرف دستورات تاكيدي به زير مجموعه خود داده‌اند تا حل مشكلات براي زمينه تقويت همكاري‌ها و تسهيل صادرات برق ايران به كشورهاي ثالث از جمله سوريه و لبنان محقق شود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.