منابع خبری گزارش دادند که جنگنده‌های ائتلاف دست به حملاتی به مرکز شهر کوبانی در شمال سوریه زدند این در حالی است که درگیری‌های شدیدی میان تروریست‌های داعش و مبارزان کرد در کوبانی در جریان است.

به گزارش ایسنا شبکه الجزیره گزارش داد که درگیری‌های شدیدی میان یگان‌های حمایتی کرد و نیروهای داعش در بیش از چند محور در جریان است که پس از این درگیری‌ها ائتلاف دست به حملاتی به کوبانی زده است.

این شبکه اعلام کرد، درگیری‌هایی که میان این دو طرف در مناطق این شهر و یا در توابع آن در جریان است معمولا پس از آن ائتلاف دست به حملاتی به پایگاه‌های داعش می‌زند و این بدان معناست که ائتلاف بخشی از درگیری‌ها در کوبانی شده است.

همچنین بیشتر درگیری‌ها در بخشی از شمال غربی کوبانی به ویژه در اطراف مسیری که این شهر را به گذرگاه مرشد بینار در مرزها با ترکیه مرتبط می‌سازد، در جریان است و این همان منطقه‌ای است که تاکنون هیچ یک از طرفین نتوانستند کاملاً آن را تحت کنترل خود درآورند.

در حالی که نیروهای کرد از هلاکت ده‌ها عضو داعش در جریان این درگیری‌ها سخن می‌گویند اما داعش آمار تلفات خود را اعلام نکرده است.

همچنین دشوار بودن رسیدن به این مناطق درگیری‌ها باعث می‌شود که تأیید آمار ارائه شده از سوی یکی از طرف‌های درگیر دشوار شود.

در همین حال تروریست‌های داعش مساحت گسترده‌ای از کوبانی را تحت تصرف خود دارند که مساحت این شهر به حدود هفت کیلومتر مربع می‌رسد و 356 روستا در اطراف آن قرار دارند و حدود یک کیلومتر از مرزهای ترکیه فاصله دارد.

تروریست‌های داعش شرق کوبانی را تحت تصرف خود درآورده‌اند و از بخش‌های جنوبی و غربی به سمت مرکز آن پیشروی می‌کنند. آنها روز جمعه مقرهای نیروهای کرد در شمال این شهر را تحت تصرف خود درآوردند.

همزمان یگان‌های حمایت از مردم کرد در منطقه "جزیره" در سوریه (شمال شرق این کشور) سربازگیری کردهای سوریه را آغاز کرده‌اند تا از این طریق به دلیل تشدید درگیری‌ها با داعش از نیروهای کرد پشتیبانی به عمل آورند.

از سوی دیگر، آوارگانی که از کوبانی فرار کرده‌اند نسبت به حفظ جان اعضای خانواده‌های خود که در این شهر گیر افتاده‌اند، اظهار نگرانی می‌کنند و در مقابل این تحولات میدانی کوبانی، نیروهای ترکیه‌ای سربازان بیشتری را در بخش مرزی ترکیه برای پیشگیری از هر گونه احتمالی از جمله کنترل داعش بر گذرگاه مرزی مرشد پینار مستقر کرده‌اند. در نتیجه نزدیک شدن درگیری‌ها به این گذرگاه مرزی، ارتش ترکیه نوار مرزی را از ساکنان آن خارج کرده است و این منطقه یک منطقه نظامی بسته اعلام شده است که هیچ کس اجازه نزدیک شدن به آن را ندارد.

الجزیره گزارش داد که ارتش ترکیه تجهیزات نظامی و تانک‌های بیشتری را به سمت مرزهای سوریه در نزدیکی کوبانی مستقر کرده است.

در همین حال چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه اوضاع در کوبانی یک مشکل دشوار است، افزود: حملات هوایی به برخی پیشروی‌ها در مقابله با تروریست‌های داعش انجامیده است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.