تاريخ : | | نویسنده : parschicken

آلودگی نوری معضل جدید شبهای تهران

 

دومین نشست کارگروه آلودگی نوری با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه در ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تشکیل شد و طی آن آلودگی نوری را به عنوان معضل جدید شبهای تهران مطرح کردند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر کمیته آلودگی هوا و بهینه سازی مصرف انرژی با اشاره به اینکه توجه به مقوله سلامت یکی ازحساس ترین موضوعات در همه جوامع انسانی است افزود: آلودگی نوری از دسته آلودگی هایی است که اکثریت جامعه نسبت به آن شناختی نداشته و از تاثیرات مخربی که می تواند بر جسم و روح انسان بگذارد بی اطلاع هستند.

فرناز قبادی در ادامه نیز خاطر نشان کرد این کارگروه به منظور بررسی میزان آلودگی نوری در تهران تشکیل شده و یکی از اهداف آن ایجاد حساسیت در بین شهروندان و مسئولین نسبت به این مقوله است.

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر هیچ گونه استانداردی در زمینه آلودگی نوری در کشور وجود ندارد اظهار امیدواری کرد این کارگروه به دنبال بررسی وضعیت موجود آلودگی نوری در سطح شهر تهران بوده تا با همکاری موسسه ملی استاندارد و سایر ارگانهای ذیر ربط، استانداردهای لازم در زمینه فوق اتخاذ شود.

وی اظهار کرد: ۲ محور آموزش و پژوهش موضوعات مورد بررسی در کارگروه فوق است و هر ارگان و سازمانی معضلات آلودگی نوری را از حیطه فعالیت خود مورد بررسی قرار می دهد تا همه تاثیرات روانی و امنیتی، محیط زیست، معماری و شهرسازی، زیبایی شناختی که آلودگی نوری در جامعه دارد مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد تا بتوان بر این اساس با در نظر گرفتن تمام شاخصهای لازم، برنامه جامع آلودگی نوری را تدوین کرد.

مدیر کمیته آلودگی هوا و بهینه سازی مصرف انرژی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه افزود: با توجه به اینکه تاکنون هیچ پژوهش جامع و کاملی در این زمینه انجام نشده نیز درآینده نزدیک به منظور هم اندیشی اساتید داخلی در زمینه آلودگی نوری نشست علمی برگزار می شود.

کارگروه آلودگی نوری هر دو هفته یکبار در ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با حضور کارشناشان این حوزه و اساتید دانشگاه برگزار می شود.../مهررپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.