وزیر ارشاد توقیف «خسرو و شیرین» را تکذیب کرد

 

 زمانی که کتاب جدیدی با تکیه بر اشعار قدیمی و بارها انتشار یافته، تولید می شود، باز هم کتابی جدید است و سبک نگارش، الفاظ و تعابیر آن باید دوباره بررسی شود.

«سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به توقیف «خسرو و شیرین» و منظومه «بیژن و منیژه» توضیح داد: در جامعه امروزی و با تعداد زیاد رسانه های امروزی، از این دست شایعات خبری هم پخش می شود.

وقتی شبکه خبری یا سایتی، مصاحبه یا خبری را منتشر می کند، بقیه رسانه ها هم آن را تلقی به قبول می کنند و بر آن مبنا خبر را انعکاس می دهند و حتی جهانی می شوند. برای مثال بحث توقیف شدن منظومه «خسرو و شیرین»، در شبکه های بی بی سی و العربیه پیچید و آن ها به این موضوع دامن زدند.

وی با اشاره به این که، اصل مطلب توقیف شدن، تکذیب شد، بیان کرد: به دست اندرکاران و مسوولان مربوطه اعلام کردیم که باید برای این گونه اقدامات، توضیحاتی داده شود تا برای همگان شبهه برانگیز نشود.

حسینی توضیح داد: اصل ماجرا این است که فردی آمده و از نسخه اصلی کار، اقتباس و با قلم منحصربفرد خودش آن را بازنویسی کرده است، به گونه ای که برای مخاطب نوجوان، ساده و روان باشد. به هر حال زمانی که کتاب جدیدی نگارش می شود، در حالی که با تکیه بر اشعار قدیمی و بارها انتشار یافته است، اما این کتاب، سبک نگارش جدید با الفاظ و تعابیر و تغییراتی که خود فرد آن را اعمال کرده است.

وزیر ارشاد با بیان این که منظومه «خسرو و شیرین» بارها چاپ شده و باز هم به چاپ خواهد رسید، تاکید کرد: در برنامه هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان، قرار است که به گنجه برویم و در آن جا درباره نظامی گنجوی برنامه های ویژه ای را برپا کنیم، لذا بحث توقیف این منظومه را تکذیب می کنیم.

وی گفت: درخواستی که از رسانه و مطبوعات داریم این است که وقتی خبری از ناحیه ای به دست شان می رسد، صحت آن را مورد بررسی قرار دهند..... / شبکه خبری برنا رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.