در همایش شوراها و مدیریت محلی در افق چشم‌انداز

قالیباف: برخی مسئولیت‌ها را با پول نفت هم نمی‌توان اداره کرد

نظامی استوار است که بنیادش بر رضایت مردم باشد

شهردار تهران ادامه داد: برخی احتمال خطای مردم را دلیل عدم مشارکت آنها در مسائل مهم جامعه می دانند اما مگر من مسئول خطا نمی کنم.

 

شهردار تهران گفت: برخی به دنبال مدیریت واحد شهری هستند اما آنها بدون مطالعه حرف می زنند. من چگونه مسئولیت آب و برق را برعهده بگیرم وقتی برخی ها نمی توانند با پول نفت آن را اداره کنند.

 

محمد باقر قالیباف در همایش شوراها و مدیریت محلی در افق چشم‌انداز که صبح چهارشنبه در سالن همایشهای ایران سبز برگزار شد، با انتقاد از کسانی که به دنبال مدیریت واحد شهری هستند گفت: شهرداری توان پرداخت حقوق کارگران خود را هم ندارد چگونه 23 وظیفه ای که در مدیریت شهری آن را قرار است به شوراها و شهرداریها واگذار کنند بر عهده بگیریم.

 

وی ادامه داد: ما نباید موضوعات را متمرکز و سلسله مراتبی حل کنیم بلکه باید به سوی هدفگرایی و مسئله محوری برویم.

 

قالیباف با بیان اینکه یکی از موضوعات و دغدغه حکومتها گونه حکومتهاست، گفت: دولتهای ملی بر اساس نیاز به برقراری امنیت شکل می گیرند در نظام ما نیز گونه حکومت مردم سالاری و نظام جمهوری مبتنی بر اسلام است که بر اساس باورهای ما عقبه استراتژیک ما مردم هستند.

شهردار تهران با انتقاد از نظامهای سلسله مراتبی و یکسویه، گفت: نگاه یک سویه به موضوعات

 

” باید مردم را در تصمیم‌گیر‌ی‌ها و مسائل اقتصادی شریک کنیم. مردم دارای عقل هستند با خود نمی گویند وقتی زمان دفاع مقدس است آنها را برای دفاع به میدان می خواهند اما زمانی که مسئله اقتصاد و قدرت است می گویند مردم بلد نیستند. “

 

سبب می شود موضوعات فرد محور و مسئله محور جلو رود در حالیکه ما باید هدفگرایی را اصل قرار دهیم. در این نظامها فردی خلاق ناگهان گل می کند و با رفتن او از نظام مدیریتی دوباره همه چیز به حالت سابق بر می گردد که این بیشترین ضربه را به جامعه می زند.

 

وی با تاکید بر اینکه باید از نظام رعیت اربابی فاصله بگیریم، گفت: باید مردم را در تصمیم‌گیر‌ی‌ها و مسائل اقتصادی شریک کنیم. مردم دارای عقل هستند با خود نمی گویند وقتی زمان دفاع مقدس است آنها را برای دفاع به میدان می خواهند اما زمانی که مسئله اقتصاد و قدرت است می گویند مردم بلد نیستند.

 

شهردار تهران ادامه داد: برخی احتمال خطای مردم را دلیل عدم مشارکت آنها در مسائل مهم جامعه می دانند اما مگر من مسئول خطا نمی کنم.

 

قالیباف با بیان اینکه تصمیمات محله ای باید به عهده شورایاران گذاشته شود، گفت: نظامی استوار است که بنیادش بر رضایت مردم استوار باشد.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه مهمترین چالشی که در کشور وجود دارد فاصله تصمیم گیری بین تغییر و تدبیر است، گفت: هر نظامی که در مقابل تغییر بایستد محکوم به شکست است ما باید تغییرات را بپذیریم و آن را کنترل و مدیریت کرده و به سمت مبانی و آرمانهای اسلامی خودمان سوق دهیم.

 

وی از تدبیر به موقع به عنوان یکی از ابزارهای مهم مدیریتی نام برد و گفت: در مسئله سیل اخیر اگر تدبیر به موقع نبود با خسارتهای جانی بسیاری روبرو می شدیم.

قالیباف با بیان اینکه بخشی از اداره امور کشور تولی گری است که در هر سطحی باید در اختیار دولت باشد، گفت: در بخش تصدی گری باید مسئولیتها را به عهده مردم بگذاریم.

شهردار تهران با اشاره به کارنامه شورای شهر اول، گفت: بدون نگاه سیاسی این نقد را می کنم اما اگر همان اختلافات سیاسی قبل و همان دعواها در شوراها ادامه داشت مردم همچنان در شوراها مشارکت داشتند؟

 

به گزارش مهر، وی با اشاره به حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در این همایش گفت: مجلس هشتم به طور سرجمع از شورا و شهرداری حمایتهای خوبی کرد که جای تشکر دارد اما آنها باید بدانند برخی از تصمیم گیریها را باید بر عهده مدیران محلی بگذارند و به مصوبات شورای عالی استانها توجه بیشتری داشته باشند./آفتابرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.