تاريخ : | | نویسنده : parschicken

 

 

از وضعيت فرهنگي كشور رنج مي‌بريم

 

آيت‌الله مكارم شيرازي:

از وضعيت فرهنگي كشور رنج مي‌بريم


برخی‌ها برای ملاحظات سیاسی در برابر مفاسد فرهنگی و اخلاقی کوتاه می‌آیند/متاسفانه در حال حاضر مسائل فرهنگی کشور در شرایطی خوبی نیست/ نباید مسائل غیر سیاسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاسی شود.

يك مرجع تقليد با ابراز نگرانی از روند مسائل فرهنگی در کشور گفت:در حال حاضر مسائل فرهنگی کشور در شرایطی خوبی نیست و همه از این وضعیت رنج می‌بریم.
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با دبیر و شماری از مدیران شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور، با اشاره به جایگاه و موقعیت این شورا گفت:شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور نهادی است که از جمعی از نخبگان سطح بالای کشور تشکیل شده است و اختیارات بسیار خوبی هم دارد و می‌تواند کارهای زیادی را انجام دهد.
وی با بیان اینکه در گذشته کارهایی انجام شده ولی در خور شان و جایگاه این شورا نبوده است تاکید کرد: ما انتظار داریم این شورا با توجه به اختیارات مناسب آن، حضور بیشتری در مسائل مختلف مملکتی داشته باشد و با ایفای نقش، مسائل مورد نیاز جامعه را بررسی و مشکلات را حل و فصل کند.
این مرجع تقلید با قدردانی از اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای تفویض اعطای مجوز برای انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه به شورای عالی حوزه‌های علمیه، بر ضرورت حفظ استقلال حوزه های علمیه تاکید کرد و گفت: اگر قرار بود مجوزهای حوزه های علمیه از جای دیگری داده شود، به استقلال حوزه‌ها لطمه وارد می‌شد.
آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی، بر ضرورت پرهیز دخالت دادن جنبه‌های سیاسی در این مسائل تاکید کرد و گفت: نباید مسائل غیر سیاسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاسی شود این موضوع باعث می‌شود که مردم قدری حسن ظن شان کم شود.
وی تاکید کرد: مسائلی که ماهیت آن سیاسی است باید سیاسی دنبال شود، اما مسائلی که ماهیت آن سیاسی نیست، نباید آن را سیاسی کرد، مشکل مهم بسیاری از کشورهای جهان این است که مسائل غیر سیاسی را سیاسی می کنند.
این استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر مسائل فرهنگی کشور در شرایطی خوبی نیست و همه از این وضعیت رنج می‌بریم خاطرنشان کرد: بخشی از این موضوعات که البته خارج از حوزه کاری شورای عالی انقلاب فرهنگی است، همان سیاسی شدن مسائل فرهنگی می باشد.
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: متاسفانه برخی‌ها برای ملاحظات سیاسی در برابر مفاسد فرهنگی و اخلاقی کوتاه می‌آیند که این باعث نگرانی است.
وی تاکید کرد: ما جمهوری اسلامی هستیم، اگر ارزش‌های اسلامی در جامعه کمرنگ و یا تضعیف شود، دیگر جمهوری اسلامی نخواهیم داشت، باید برای ارزش‌های اسلامی دل سوزاند، اگر این ارزش‌ها از جامعه ما گرفته شود هیچ چیز نخواهیم داشت.
این مرجع تقليد با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به مسائل فرهنگی و ارزشی جامعه اظهار داشت: آنچه جمهوری اسلامی ایران را در مقابل هجمه‌های نظامی و فرهنگی دشمنان حفظ کرده و می‌کند ارزش‌های اسلامی است، دشمنان ما از زنده بودن ارزش‌های اسلامی و جوانان با ایمان بسیجی می‌ترسند و ما باید سعی کنیم این ارزش‌ها را همواره حفظ کنیم.
آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به مدیران شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: شما باید به صورت پررنگ و قوی مسائل ارزشی را حفظ کنید و بر مسائل فرهنگی و ارزشی جامعه نظارت دقیقی داشته باشید و اجازه ندهید فرهنگ اسلام و ارزش های والای آن کمرنگ و یا تضعیف شود.
وی ادامه داد: حتی کسانی که سکولار هستند اما علاقه دارند این مملکت سرپا بماند، باید ارزش‌ها را حفظ کنند، اگر این ارزش‌ها را نداشتیم کشور و انقلاب از بین رفته بود.
این مرجع تقليد ایجاد تعامل قوی با حوزه های علمیه را ضروری دانست و با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل حوزه های علمیه،تاكيد كرد: دست اندرکاران شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور باید افزون بر توجه به این مساله مهم، اطلاع‌رسانی بیشتری از خدمات، فعالیت ها و اقدامات این نهاد مهم داشته باشند...../تحلیل:ایلنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.