تاريخ : | | نویسنده : parschicken

اخبار ,اخبار اقتصادی ,متوسط رشد درآمد ایرانی‌ها

 

اخبار اقتصادی - متوسط رشد درآمد ایرانی‌ها در سال 93

متوسط رشد درآمد در سال گذشته 33 درصد بود، اما امسال متوسط درآمد بیش از 44 درصد در قانون اعلام شده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه سال 94 نیز سال سختی برای سازمان خواهد بود و باید درآمدهای را محقق کنیم، گفت: متوسط رشد درآمد ایران‌ها در سال گذشته 33 درصد بود، اما امسال متوسط درآمد بیش از 44 درصد در قانون اعلام شده است.

به گزارش فارس، علی عسکری بعد ازظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مالیاتی مازندران در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه سال 92 سال سختی برای سازمان بود، اظهار داشت: با وجود تمام سختی‌ها حدود 91 درصد از درآمدهای مالیاتی محقق شد.

وی با بیان اینکه سال 93 نیز سخت‌تر از سال گذشته است، افزود: متوسط رشد درآمد در سال گذشته 33 درصد بود، اما امسال متوسط درآمد بیش از 44 درصد در قانون اعلام شده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بخشی از درآمد از محل حامل‌های‌های انرژی و بخشی دیگر نیز از ارزش افزوده تامین می‌شود، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی، کارها را بر اساس قواعد سازمانی پیش ببریم‌ و‌ با مدیریت و تلاش همه همکاران امسال هم این مسیر را با موفقیت طی می‌کنیم.

عسگری با بیان اینکه در حال حاضر نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی رقم کوچکی است، ادامه داد: حداقل ظرفیت تولید ایران در شرایط کنونی دو برابر رقم فعلی است.

وی با تاکید بر شناسایی ابزارهای مالیاتی و به‌کارگیری آن، گفت: زیر ساخت‌های طرح جامع مالیاتی آماده است و مراکز دیتا نیز در تهران ساخته شد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: در شرایط ایده‌آل این طرح تا پایان سال 94 به طور کامل در کشور پیاده‌سازی می‌شود و بعد از سال 94 به تدریج دستاوردهای طرح نمود پیدا می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه فاز اجرایی طرح جامع مالیاتی در سه مرحله انجام شده که نخستین مرحله، برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار بین‌المللی و مرحله بعد طراحی نرم‌افزار یکپارچه مالیاتی توسط شرکت بول فرانسه است، عنوان کرد‌: ‌مرحله سوم طرح‌ شامل پیاده‌سازی نرم‌افزار یکپارچه مالیاتی در استان‌های پایلوت در حال انجام است و متعاقب آن طرح جامع به ابعاد ملی عملیاتی می‌شود.

عسگری گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته برای پیاده‌سازی نرم‌افزار یکپارچه مالیاتی، حدود 1000 ممیز کلی در کل کشور مرحله به مرحله به طرح جامع مالیاتی خواهند پیوست.

وی با بیان اینکه سال 94 نیز سال سختی برای سازمان خواهد بود چون ‌باید درآمدها‌ را محقق کنیم، افزود: طرح جامع مالیاتی نیز باید عملیاتی شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بیان داشت: فاز پایلوت سامانه یکپارچه مالیاتی و پایگاه شبیه‌سازی اجرای (ITS) در سه استان امسال آغاز می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را فراهم آوردن امکان آزمون یکپارچگی این سامانه در یک فرآیند متصل به هم در تهران‌، اصفهان و کرمانشاه به عنوان پایلوت‌های اجرای آزمایشی طرح جامع مالیاتی عنوان کرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی آموزش نیروی انسانی را یکی از ارکان اجرای بدون نقص طرح جامع مالیاتی دانست و اظهار داشت: لازمه موفقیت اجرای طرح جامع مالیاتی این است که در تمام مراحل، کار با جدیت تمام توسط نیروهای متخصص دنبال شود.

وی با بیان اینکه فاز دوم اجرای طرح شامل هفت استان خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، قزوین، قم و استان مرکزی است، خاطرنشان کرد: در فاز سوم 10 استان طرح اجرا می‌شود که مازندران در فاز سوم قرار دارد و فاز آخر طرح نیز شمال استان‌های محروم است.

عسگری بیان کرد: مازندران نیز از امسال باید مقدمات کار را برای سال آینده فراهم کند و هر چقدر سرعت کار سریع‌تر باشد پیاده‌سازی نیز به سرعت در کشور انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: باید برجستگی‌های مالیاتی در اقتصاد نمودش بیشتر شود و ماهم جایگاه خود را در اقتصاد کشور افزایش دهیم.

اخبار اقتصادی - فارس

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.