تاريخ : | | نویسنده : parschicken

اخبار حوادث -  مرگ رازآلود پسر معلول در چاه

پسر جوان ناپدید شده بود و حتی جست‌وجوهای خانواده‌اش نیز نتیجه‌ای در برنداشت. این درحالی بود که هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد راز ناپدید شدن مرد جوان در چاه غیرمجازی باشد که خانواده او از چند وقت پیش درحال حفر آن بودند.

گزارش یک مفقودی
بعدازظهر روز چهارشنبه 29 مردادماه بود که ماموران نیروی انتظامی فهرج در جریان ماجرای ناپدید شدن مرد جوانی در روستای میرآباد انصاری از توابع شهرستان فهرج قرار گرفتند. پدر و مادر مرد جوان وقتی خود را هراسان به پاسگاه نیروی انتظامی رساندند به ماموران گفتند از ظهر پسر جوانشان که دچار مشکلات ذهنی نیز هست ناپدید شده و هیچ خبری از وی ندارند و تا به آن ساعت همه تلاش‌هایشان برای پیدا کردن پسرشان بی‌نتیجه بوده.

با ثبت اظهارات زن و مرد روستایی ماموران پلیس با در دست داشتن مشخصات وی بررسی‌های پلیسی خود را آغاز کردند اما تلاش‌های ماموران نیروی انتظامی هم راه به جایی نبرد و سرنوشت مرد جوان همچنان در پرده‌ای از ابهام باقی ماند. با گذشت چند ساعت از اعلام ناپدید شدن مرد جوان دیگر امیدی باقی نمانده بود تا این‌که یک روز بعد اولین سرنخ از سرنوشت پسر ناپدید‌شده درچاه 60 متری خانه‌شان به دست آمد.

درخواست کمک
صبح روز پنجشنبه 30 مردادماه بود که مردی هراسان با آتش‌نشانی شهرستان فهرج تماس گرفت و خبر از سقوط فرزندش در داخل چاهی عمیق را داد. امدادگران پس از دریافت خبر بلافاصله راهی محل حادثه در روستای میرآباد انصاری از توابع شهرستان فهرج شدند. همزمان با حضور امدادگران آتش‌نشانی و هلال‌احمر ماموران نیروی انتظامی نیز با حضور در محل حادثه تحقیقات پلیسی خود را برای روشن شدن ماجرا آغاز کردند. بررسی‌های اولیه ماموران حاکی از آن بود که عمق چاه 60 متر است و مرد جوان در عمق 20متری گیر کرده است.

 اما این تمام ماجرا نبود چراکه باپرس و جوهای ماموران از اهالی خانه متوجه شدند فرد گرفتار در عمق چاه همان مرد جوانی است که روز گذشته خانواده‌اش اعلام مفقودی کرده بودند. از آنجایی که ماجرا مشکوک به نظر می‌آمد پدر و مادر مرد جوان تحت بازجویی قرار گرفتند و در اظهاراتشان درباره پیدا شدن پسرشان در چاه گفتند: از مدتی قبل در خانه‌مان یک چاه زده بودیم و آب مورد نیاز خانه‌مان را از این طریق تأمین می‌کردیم اما صبح پنجشنبه وقتی برای بیرون کشیدن آب به سر چاه رفتیم متوجه شدیم پمپ به درستی کار نمی‌کند به همین خاطر دست به کار شدیم تا علت ماجرا را جویا شویم در همین زمان بود که وقتی با چراغ قوه به داخل چاه نگاهی انداختیم متاسفانه متوجه شدیم پسرمان به دور از چشم ما به داخل چاه افتاده است و ما برای پیدا کردن او همه جا را زیر پا گذاشته بودیم. اظهارات زن و مرد روستایی ثبت شد و این درحالی بود که امدادگران عملیات خود را برای بیرون کشیدن جسد مرد جوان آغاز کرده بودند.

دهقان رئیس هلال‌احمر فهرج در مورد این عملیات سخت به «شهروند» گفت:  به‌دنبال گزارش روز پنجشنبه 29 مرداد مبنی بر سقوط یک جوان 32ساله در یک چاه 60متری غیرمجاز در روستای میرآباد انصاری از توابع بخش مرکزی شهر فهرج بلافاصله امدادگران هلال‌احمر به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: با توجه به گرفتار شدن این جوان در عمق 18متری چاه وقتی امدادگران تصمیم گرفتند برای خارج کردن مرد جوان اقدام کنند متوجه کوچک بودن دهانه و قطر چاه شدند به همین خاطر با همکاری تیم‌های آتش‌نشان که از همان ساعت‌های اولیه در محل حادثه حضور داشتند تصمیم گرفتیم که یک حلقه چاه در کنار این چاه بزنیم. کار حفر چاه با تلاش بی‌وقفه امدادگران آغاز شد تا این‌که سرانجام پس از کلی تلاش کار حفر چاهی در کنار چاه قدیمی‌تر در ظهر روز شنبه اول شهریورماه به پایان رسید. با کندن یک چاه به طول 20 متر و زدن کانال به‌سوی چاه آب غیرمجاز و با بیش از گذشت 50 ساعت سرانجام جسد این جوان از چاه خارج شد.

دهقان در ادامه گفت:  علت این حادثه از سوی مراجع قضایی و انتظامی درحال بررسی است و به گفته خانواده وی، این جوان عصر روز چهارشنبه گذشته به درون چاه سقوط کرده است.  هیچ‌کس از اتفاقی که برای وی رخ داده اطلاعی نداشته است.

این درحالی است که طولانی شدن این عملیات سبب نگرانی مردم روستای میرآباد انصاری در این حادثه دلخراش شده بود، لذا لازم است مسئولان زمینه تجهیز مرکز آتش‌نشانی فهرج به امکانات لازم را فراهم آورند تا خدمات‌رسانی به مردم این منطقه شتاب بیشتری گیرد.
اخبار حوادث -  شهروند

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.