عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي گفت: متاسفم که شاهد حاکم شدن فضاي غيرفرهنگي و ناجوانمردانه در ورزش كشور هستيم.

سيد احمدرضا دستغيب در گفت و گو با ايسنا، گفت: نظر اعضاي کميسيون فرهنگي مجلس اين است که در برخي از فضاهاي ورزشي اخلاق رعايت نشده و متاسفم که شاهد حاکم شدن فضاي غيرفرهنگي و ناجوانمردانه در ورزش هستيم.

وي درمورد درگيري "خداداد عزيزي" با خبرنگار شيرازي نيز گفت: ريشه اين مسايل در مشکلات فرهنگي است و در اين موضوع چند عامل ديده مي شود که مهم ترين مسأله آن مباحث فرهنگي است.

نماينده‌ي شيراز در مجلس ادامه داد: متأسفانه برخي ورزشکاران ما بدون در نظر گرفتن مسائل فرهنگي و اخلاقي رشدي يک جانبه در محدوده فني يافته‌اند و اين يک آفت جدي براي فضاي سالم ورزش است که بايد محيطي براي تربيت افراد در زمينه هاي اخلاقي باشد.

دستغيب دو عامل اساسي در اين زمينه را ورزشکاران و تماشاگران دانست و تصريح کرد: در زمينه ورزشکاران و مربيان آنچه بايد سرلوحه امور باشد، توجه به حضور در يک مملکت اسلامي است که ما را وادار مي سازد همواره خود را به عنوان الگوي جوانان جامعه از بدي ها دور نگه داريم. متأسفانه برخي از اين ورزشکاران و مربيان مغرور و مغلوب يک فضاي تبليغاتي زودگذر مي گردند و از اصول اصلي ورزش دور مي ماند.

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي تماشاگران را به عنوان يک اهرم مفيد براي سالم سازي محيط ورزشي قلمداد کرد و گفت: تماشاگران بعضاً خود را داراي مطالباتي از مربيان و بازيکنان مي دانند و در اين موارد ورودي هاي غيرسالمي دارند که اميدواريم اصحاب رسانه به اين موضوع توجه بيشتري نمايند و سعي نمايند فرهنگ سازي کرده و فضاي ورزش ما را به شکل ايده آل و مطلوب نزديک كنند.

دستغيب لزوم برخورد جدي با متخلفان را خواستار شد و ادامه داد: سامانه قضايي و کميته انضباطي بايد در قبال رفتارهاي غلط ورزشکاراني که الگوي جوانان جامعه هستند واکنش جدي نشان مي دهند و فارغ از مسايل احساسي و... به شکل منطقي و قاطعانه با آن برخورد كنند، همان گونه که در جهان هم برخود جدي صورت مي‌گيرد.

وي ادامه داد: متأسفانه برخي قهرمانان همه چيز را به دست فراموشي مي سپارند و برخوردهاي قانوني بايد بدون در نظر گرفتن مصالح سياسي، محلي و قومي وارد عمل شده و به پاکسازي محيط ورزش بپردازند.

نماينده مردم در خانه ملت افزود: متأسفانه خداداد عزيزي رفتاري داشته که در جهان نمونه ندارد و بايد تأسف خورد که او به چنين اعمالي دست زده که اين موضوع به هيچ عنوان پذيرفتني نيست.

به اعتقاد عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي خبرنگاري يکي از مشاغل سخت است و تهديدات بسياري را به دنبال دارد و خبرنگاران بايد در حيطه کاري خود امنيت داشته باشند و اين امر در خصوص خبرنگاران ورزشي قابل توجه تر است.

دستغيب افزود: خبرنگاران مجبورند براي اطلاع رساني درست به مردم در جهاتي قلم بزنند که آينده شغلي، اجتماعي و سياسي آنها را به خطر مي اندازد و ماموريت هايي مي روند که هميشه جان آنان در معرض خطر قرار مي دهد.

وي در ادامه گفت: چنين رفتارهايي عليه خبرنگاران از هر کس سر بزند محکوم است و اگر طرف خطاکار يک چهره مطرح ورزشي باشد شدت اين محکوميت بيشتر است.

دستغيب درمورد پيگيري هاي خود در اين باره تصريح کرد: از طريق کميسيون فرهنگي مجلس اين موضوع را پيگيري کرده و حتي با نمايندگان مشهد هم جلسه اي خواهيم داشت تا موضوع از طريق قانوني پيگيري جدي شود تا از بروز روابط و جايگزين شدن آن به جاي ضوابط جلوگيري گردد. شخصاً اجازه نخواهم داد اعمال نظرهاي شخصي احساسات همشهريانم را جريحه دار نمايد و مطمئن باشيد تا آخرين لحظه موضوع را پيگيري خواهم کرد.

وي حضور خداداد عزيزي را به عنوان خادم حرم امام هشتم(ع) عاملي براي دوري او از بداخلاقي ها دانست و گفت: هر چند نبايد اين مسايل را با هم ادغام كنيم اما، قطعاً کساني که به عنوان خادم ثامن الحجج فعاليت دارند نبايد مرتکب چنين اشتباهي شوند و همواره بايد سيره معصومين را سرلوحه رفتارهاي خود قرار دهند، با بروز اين مسايل شايد لازم باشد در مورد برخي فعاليت هاي او هم تجديدنظر صورت گيرد.

دستغيب خواستار توجه جدي مسئولان سازمان تربيت بدني و وزارت فرهنگ و ارشاد به قشر خبرنگار شد و گفت: لزوم امنيت خبرنگاران و بيمه آنها يک اصل اساسي است به خصوص در زمينه خبرنگاران ورزشي که اخيراً به خبرنگاران جبهه و جنگ تبديل شده اند و در اين زمينه بايد توجهات لازم صورت گيرد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.