تاريخ : | | نویسنده : parschicken

برنا: سرطان ريه در كشورمان از روند رو به رشدى برخوردار است و دليلش هم اين است كه افراد سيگارى كه از ۵۰ الى ۶۰ سال پيش شروع به كشيدن سيگار كرده اند درحال حاضر شاهد عوارضش هستند.

كامران باقرى لنكرانى وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكى  گفت: در گذار سلامت كه در همه دنيا درحال رخ دادن است بار بيمارى هاى غيرواگير رو به افزايش است. دليل چنين مسأله اى، كنترل بيمارى هاى عفونى و متعاقب آن افزايش طول عمر بشر است.

وى ادامه داد: به طور طبيعى با افزايش طول عمر، افراد بيشتر درمعرض خطر بروز بيمارى هاى غيرواگير قرار مى گيرند. اين اتفاقى است كه در سراسر دنيا درحال رخ دادن است و كشور ما هم از اين قاعده مستثنا نيست.

وى در ادامه به مهم ترين بيمارى هاى غيرواگير اشاره كرد و بيان داشت: حوادث قلبى- عروقى، تصادفات و سرطان ها از جمله مهم ترين بيمارى هاى غيرواگير محسوب مى شوند.

نكته حائز اهميت در كشورمان اين است كه كشورما به لحاظ تاريخى و مطالعاتى درخصوص بروز برخى سرطان ها از شيوع بيشترى برخوردار است.

وى ابراز داشت: به عنوان مثال سرطان ريه در كشورمان از روند رو به رشدى برخوردار است و دليلش هم اين است كه افراد سيگارى كه از ۵۰ الى ۶۰ سال پيش شروع به كشيدن سيگار كرده اند درحال حاضر شاهد عوارضش هستند.

وى با بيان اينكه هر فردى كه قبل از ۳۰ سالگى شروع به كشيدن سيگار مى كند ۲۰ سال از عمرش كم مى شود گفت: يكى از دلايل كم شدن طول عمر، بحث سرطان ها است به خصوص سرطان ريه.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.