تاريخ : | | نویسنده : parschicken

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدیحیی جعفری، نماینده ولی فقیه وامام جمعه كرمان در دیدار حسینعلی امیری، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با ایشان گفت: سازمان ثبت اسناد واملاك كشور نقش تأثیر گذاری درجامعه دارد.

به گزارش اداره كل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، حجت الاسلام والمسلمین سیدیحیی جعفری، امام جمعه ونماینده ولی فقیه دراستان كرمان با اشاره به خدمات دولت ها پس از پیروزی انقلاب تاكنون افزود: مسئولین باید سعی كنند تا مردم همیشه به نظام خوش بین باشند.

ایشان افزود: اطلاع رسانی صحیح ودقیق می تواند مردم را از سر درگمی در ادارات نجات دهد.

امام جمعه استان كرمان تصریح كرد: بهترین خدمت مسئولین به اسلام انجام صحیح امور درحیطه مسئولیت است.

درابتدای این دیدار حسینعلی امیری معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد واملاك كشور ضمن ارائه گزارشی از حركت این سازمان از ثبت سنتی به سوی ثبت نوین گفت: سازمان ثبت به لحاظ تخصصی بودن از سازمانهای خاص ومنحصر به فرد است .

وی افزود: در راستای سیاست های حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس قوه قضائیه، درمأموریتی ویژه مبنی بر ایجاد تغییر و تحولات اساسی در سازمان ثبت اسناد واملاك كشور، جذب نیروی انسانی كارآمد و مومن برای تصدی امور مدیریتی، مكانیزاسیون امور جاری و مكانیزه كردن خدمت رسانی و اجرای طرح كاداستر در دستور كار قرارگرفت.

وی با اشاره به اینكه درحال حاضر اكثر فرایندهای سازمان ثبت مكانیزه شده و برای تمامی آنها برنامه های نرم افزاری نوشته شده است افزود: مهمترین فعالیت این سازمان درحال حاضر طرح جامع املاك و كادستر است كه مقدمات اجرای آن دركل كشور به خوبی در حال انجام است.

آقای امیری ادامه داد: اجرای این طرح در كشور باعث كاهش دعاوی خواهدشد.

معاون قوه قضائیه استان كرمان را یكی از استانهای برتر كشور دراجرای این طرح دانست.

 معاون قوه قضائیه: وظیفه ما تلاش برای ارتقاء جایگاه كشور است

حسینعلی امیری، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با بیان اینكه در شرایط كنونی وظیفه و تكلیف ما تلاش برای ارتقاء جایگاه كشور در زمینه های مختلف و برنامه ریزی برای عملی كردن شعارهای اسلامی است تأكید كرد: در جریان پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این شعار مطرح شد كه اسلام قدرت اداره جامعه را دارد و با طرح چنین ادعایی باید نسبت به انجام آن برنامه ریزی كنیم.

حسینعلی امیری، معاون قوه قضائیه كه در مراسم افتتاحیه ساختمان ثبت اسناد و املاك استان كرمان سخن می گفت، تصریح كرد: تمدن های ماندگار و پایدار همیشه دارای دو مؤلفه اصالت و رسالت هستند.
 
معاون قوه قضائیه به تشریح این دو مؤلفه اساسی و مهم در ماندگاری جوامع پرداخت و خاطرنشان كرد: اصالت ریشه و پیشینه جوامع است و همواره در جامعه شناسی از آن به عنوان یك سرمایه بزرگ اجتماعی یاد می شود.

وی با اشاره به اینكه اصالت در بستر زمان و تاریخ شكل می گیرد ادامه داد: كشورمان یكی از با اصالترین كشورهای جهان است و همیشه در طول تاریخ از اقوام ایرانی به عنوان خانواده های با اصالت یاد شده است.

حسینعلی امیری افزود: ورود اسلام به ایران نیز باعث شد تا این تمدن در مقایسه با دیگر تمدنهای جهان از غنای بیشتری برخوردار شود.

رئیس سازمان ثبت وظیفه شناسی و رسالت را از عوامل دیگر در ماندگاری جوامع برشمرد و تأكید كرد: مسئله مهم این است كه انسان بداند در هر مقطعی از زمان چه وظیفه ای دارد.

وی افزود: یك روز رسالت ما این بود كه با رهبری حضرت امام خمینی (ره) وارد عرصه های مبارزه با استبداد شویم و عده ای احساس كردند رسالتشان این است و وارد این مبارزه شدند.

آقای امیری خاطرنشان كرد: افرادی كه به مبارزه علیه رژیم پهلوی پرداختند از خطرات این مبارزه یعنی به زندان افتادن و شكنجه مطلع بودند، اما برخود تكلیف می دانستند كه مبارزه كنند.

معاون قوه قضائیه گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مردم ما در همه مقاطع انقلاب به رسالت خودشان عمل كرده اند.

عضو حقوقدانان شورای نگهبان با بیان اینكه در جریان پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این شعار مطرح شد كه اسلام قدرت اداره جامعه را دارد و با طرح چنین ادعایی باید نسبت به انجام آن برنامه ریزی كنیم افزود: در شرایط كنونی نیز وظیفه و تكلیف ما تلاش برای ارتقاء جایگاه كشور در زمینه های مختلف و برنامه ریزی برای عملی كردن شعائر اسلامی است.

حسینعلی امیری ادامه داد: اینكه در عمل این شعار تحقق پیدا كند بستگی به عملكرد كسانی دارد كه در جایگاه مدیریتی كشور قرار دارند.

حسینعلی امیری، معاون قوه قضائیه با تأكید بر نوآوری مدیران در عرصه مدیریتی كشور خاطرنشان كرد: مدیران كشور نباید دچار روزمره گی شده و به بن بست برسند؛ بلكه باید برای چالش های برنامه ریزی كنند.

وی افزود: نوآوری، خلاقیت، ابتكار و بسنده نكردن به منابع فیزیكی معلوم و كشف ظرفیتهای جدید از ضروریات مدیریت امروز است.
رئیس سازمان ثبت با اشاره به منابع و ظرفیت های فراوان اقتصادی در همه استان های كشور بر لزوم مدیریت صحیح بر این منابع تأكید كرد.

در این مراسم، كه تعدادی از مدیران اجرایی استان كرمان نیز حضور داشتند، معاون قوه قضائیه خطاب به آنها افزود: استفاده از ظرفیت ها و منابع فراوان موجود در استان كرمان از ضرورت های مدیریت امروز در این استان است.

وی دانش سنتی، فرش دستباف و پسته كرمان را از مهم ترین بسترها برای توسعه این استان برشمرد و افزود: دانش سنتی در استان كرمان دارای پیشینه ای تاریخی و طولانی است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با اشاره به اینكه زمانی بزرگترین كارگاه های فرش دستباف دنیا در استان كرمان بوده است، گفت: منشا خیلی از مقررات مربوط به كار كه الان جزو قانون كار است و همچنین خیلی از بیمه های مدرن تأمین اجتماعی، این استان بوده است.

امیری افزود: بحث ساعت كار كارگران و منع به كارگیری كودكان كه امروز در دنیا جزو مقررات كار است قبل از سال 1300 دركارگاه های قالیبافی استان كرمان وجود داشته و اعمال می شده است.

معاون قوه قضائیه با طرح این سوال كه اكنون وضعیت كارگاه های فرش استان كرمان چگونه است و چرا اكنون كارگاه¬های فرش دستباف كرمان جمع شده است؟ از مسئولین محلی خواست تا احیای دانش سنتی و فرش دستباف این استان را به عنوان محورهای توسعه در دستور كار قرار دهند.

امیری افزود: اگر دانش سنتی و رونق فرش دستباف احیا شود، هم تحول اقتصادی صورت می گیرد هم باعث معیشت و اشتغالزایی در جامعه می شود.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.