تاريخ : | | نویسنده : parschicken

استاندار همدان گفت: عقد قرار داد مونوريل همدان تا پايان انجام شده و عمليات اجرايي آن در سال آينده انجام مي‌شود.

به گزارش فارس، بهروز مرادي عصر امروز در كارگروه ميراث فرهنگي و گردشگري استان همدان افزود: آمادگي داريم براي شروع كار، 10 ميليارد تومان به مونوريل اختصاص دهيم.
وي با اشاره ظرفيت بازديد از مجموعه تفريحي، گردشگري طرح پارك ملل همدان تصريح كرد: تمام گزينه‌هاي ارتباطي پارك ملل به محور ميدان فرودگاه مربوط مي‌شود كه اين محدوده مي‌تواند در مونوريل لحاظ شود.
استاندار همدان با اشاره به بستن قرارداد مطالعه طرح مونوريل با شهرداري تهران گفت: اگر شهرداري همدان در پرداخت هزينه‌هاي قرارداد مشكل دارد ما مي‌پردازيم.
وي با بيان اينكه نيازي به فراخوان براي انجام مونوريل نخواهد بود، اضافه كرد: يكي از شركت‌هاي بنياد مستضعفان اين كار را به عهده خواهد گرفت و قرارداد طرح تا قبل از سال نو بسته مي‌شود.
مرادي با اشاره به برگزاري همايش بزرگ سرمايه‌گذاري استان همدان تأكيد كرد: بهتر است براي جذب سرمايه‌گذاران به منظور اجراي طرح پارك ملل، ماكت پروژه در زمان برگزاري همايش به سرمايه‌گذاران ارائه شود اما به اين معنا نيست كه كيفيت را فداي سرعت كنيم.
وي گفت: بايد در خصوص انتخاب نام مناسب براي اين طرح اقدام شود كه اين كار مي‌تواند در قالب يك فراخوان عمومي بررسي شود.
استاندار همدان با اشاره به لزوم توجه به سيما، منظر و روح طرح پارك افزود: از 200 هزار هكتار مساحت، 20 هزار متر فضاي تجاري در نظر گرفته شده و بايد آينده 100 ساله‌اي براي اين طرح ديده شده و در آن نيازمندي‌هاي آينده جامعه نيز لحاظ شود.
وي با بيان اينكه همدان با توجه به تاريخ و شخصيت‌هاي خود، مي‌تواند جهاني شود، افزود: پروژه پارك ملل يكي از پروژه‌هايي مي‌تواند باشد كه همدان را در سطح جهان مطرح كند.
مرادي با اشاره به نوع نگاه جهاني در اين پروژه تصريح كرد: مشابه اين پارك كه 200 هكتار مساحت دارد، در كشور وجود ندارد و حتي اين پروژه از جهاتي در خاورميانه بي‌نظير است.
وي با تأكيد بر اينكه تلاش‌ها بايد هم وزن يك طرح جهاني باشد، گفت: لازم است خود را با پروژه تطبيق دهيم و نبايد مشكل آب، سدي براي انجام پروژه باشد.
استاندار همدان ترافيك را دغدغه ديگر طرح پارك ملل دانست و افزود: اين پارك محل زندگي نيز خواهد بود و بايد آرامش افراد در اين فضا حفظ شود، بنابراين لازم است از هر چه كه موجب از بين رفتن آرامش افراد مي‌شود، جلوگيري شود.
وي با اشاره به مشكلات ترافيكي نمايشگاه دستاورد‌هاي 30 ساله انقلاب، تصريح كرد: در پروژه پارك ملل كه نمايشگاه، پارك فناوري و مجموعه اقامتي در نظر گرفته شده مطمئناً مشكل ترافيكي بسياري خواهيم داشت، بنابراين لازم است راه‌هاي ورودي و خروجي اين محدوه افزايش يافته و با توجه به اهميت اين طرح هزينه‌هاي آن نيز برآورد شود.
مرادي با بيان اينكه به شهرداري گفته شده كه براي دو يا سه خطه كردن مسير ميدان فرودگاه اقدام كند، يادآور شد: تقاطع غيرهمسطح فرهنگيان نيز مي‌تواند گرهگشاي مشكل ترافيكي اين منطقه باشد.
وي اظهار داشت: نوع نگاه در طرح پارك ملل واگذاري طرح به سرمايه‌گذاران خصوصي است و بنا نيست اين طرح توسط بخش دولتي انجام شود.
استاندار همدان با اشاره به اينكه ورزش‌هاي زمستاني از اولويت‌هاي استان همدان خواهد بود، خاطر نشان كرد: قصد داريم همدان را به عنوان يكي از مراكز ورزش‌هاي زمستاني مطرح كنيم و به اين دليل لازم است در اين مجموعه به ورزش‌هاي زمستاني هم توجه شود.
وي با تأكيد بر لزوم استفاده از نظر صاحبنظران، تأكيد كرد: لازم است برخي از اطلاعات طرح، محرمانه در استان حفظ شده و براي پختگي بيشتر، بهتر است از نظرات كارشناسي ساير افراد متخصص نيز استفاده شود.
معاون عمراني استاندار همدان نيز در اين جلسه اظهار داشت: بهتر است تا پايان طراحي پروژه دستگاه مجري شهرداري باشد و براي ادامه كار شركتي تأسيس شود كه به عنوان شركت مادر، سرمايه‌گذاران را جذب كرده و فضا‌ها را به سرمايه‌گذار واگذار كند.
سيدحسن موسوي با اشاره به اهميت اقتصادي بودن طرح، تصريح كرد: اينكه بخواهيم حدود 200 هزار هكتار زمين را به كاربري اختصاص دهيم كه اقتصادي نباشد، به صرفه نيست مگر اينكه فضا‌هاي اقتصادي در طرح منظور شود.
در اين جلسه طرح پارك ملل توسط مشاور مربوط ارائه و نظرات كارشناسي دستگاه‌هاي مربوط بيان شد.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.