تاريخ : | | نویسنده : parschicken
مدير پروژه شركت پتروپارس در ونزوئلا گفت: با پيشنهاد ايران و موافقت ونزوئلا اين كشور در توسعه فاز 12 پارس جنوبي سرمايه گذاري و مشاركت مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي وزارت نفت، محمد علي طالبي اظهار داشت: قرارداد مطالعه مشترك بلوك DOBOKUBI ميان شركت پتروپارس ايران و PDVSA ونزوئلا، امضاي توافقنامه توسعه يك يا دو ميدان از 17 ميدان نفت مركزي، پيشنهاد به ونزوئلا براي مشاركت در توسعه فاز 12 پارس جنوبي و توافق بر تأسيس يك شركت كشتيراني مشترك حمل نفت و فرآورده‌هاي نفتي از نتايج سفر هوگو چاوز به ايران است.

وي در ارتباط با بلوك DOBOKUBI افزود: مقرر شد شركت پتروپارس در شش ماه آينده پس از مطالعه مشترك (با يك شركت ديگر)، توليد آن را از روزانه 15 هزار بشكه كنوني به حداكثر 50 هزار بشكه در روز افزايش دهد.

مدير پروژه پتروپارس همچنين در ارتباط با توسعه بلوك 7 آياكوچو و توليد نفت سبك ادامه داد: در صورتي كه مدل اقتصادي بلوك جديد معرفي شده از سوي شركت دولتي نفت ونزوئلا، همچنين توسعه بلوك از نظر حجم مخزن و شرايط بازار نفت، داراي توجيه اقتصادي باشد، شركت مشتركي با سهم حداكثري 40 درصدي پتروپارس (ميان شركت پتروپارس و شركت ملي نفت ونزوئلا) تشكيل مي‌شود و توسعه دو بلوك براي توليد نفت سبك در دستور كار قرار مي‌گيرد.

طالبي خاطرنشان كرد: سرمايه‌گذاري براي توسعه دو بلوك ياد شده (با ظرفيت توليد روزانه 200 هزار بشكه) 15 ميليارد دلار در يك دوره زماني 25 ساله است كه به دليل بالا بودن حجم سرمايه‌گذاري، شركت ملي نفت ونزوئلا موافقت كرده است يك شركت ثالث، بخشي از سهم سرمايه‌گذاري توسعه بلوك‌هاي ياد شده را به عهده بگيرد.
وي افزود: به دليل كاهش ريسك سرمايه‌گذاري، از شركت دولتي نفت ونزوئلا دعوت شد در پروژه‌هاي فعال پتروپارس در ايران مشاركت كند و از اين رو با موافقت وزير نفت، موافقت‌نامه‌اي براي توسعه يك يا دو ميدان از 17ميدان كوچك نفتي و گازي شركت نفت مناطق مركزي ايران امضا شد.
مدير پروژه شركت پتروپارس در ونزوئلا اضافه كرد: همچنين به اين شركت پيشنهاد كرديم در توسعه فاز 12 پارس جنوبي مشاركت كند و مقرر شد شركت ياد شده، بخشي از سرمايه‌گذاري اين فاز بزرگ و حياتي را به عهده بگيرد.

طالبي از پايان فعاليت‌ها براي تأسيس شركت مشترك نفت و گاز ايران و ونزوئلا (VENIROGC) خبر داد و گفت: پيش‌بيني شده است به زودي دفتر اين شركت در اسپانيا افتتاح شود.

وي تصريح كرد: هدف از تشكيل اين شركت، انجام فعاليت‌هاي مشترك نفتي ميان ايران و ونزوئلا در همه زمينه‌ها از اكتشاف تا فروش نفت است و در تأسيس اين شركت، شركت پتروپارس و شركت ملي نفت ونزوئلا به طور مساوي سهم دارند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.