مهر: عضو کمیته ویژه مجلس برای بررسی وضعیت بازداشت شدگان درباره روند بررسی و دلایل کمیته که به رد ادعای مهدی کروبی مبنی بر تجاوز جنسی به بازداشت شدگان منجر شد گفت که نمایندگان موسوی و کروبی تنها اسامی 69 نفر اعم از بازداشت شدگان، بازداشت شدگان مجهول المکان، کشته شدگان و مفقودین را به این کمیته داده اند.

فرهاد تجری با اشاره به بازدیدش به همراه دیگر اعضای کمیته ویژه مجلس شورای اسلامی از زندان اوین گفت: در خلال بازدیدها متوجه شدیم که خیلی از بازداشت شدگان بنا به دلایلی هویت اصلی خود را مخفی کرده بودند ضمن اینکه عده ای دیگر از بازداشت شدگان اساسا ربطی به موضوع انتخابات نداشتند و جرایمی دیگری از جمله جرایم مربوط به مواد مخدر را مرتکب شده بودند.

وی خاطرنشان کرد: بر روی درب زندان اوین به علاوه مرجع بازداشت کننده همه روزه اسامی بازداشت شدگان نصب می شود تا خانواده های آنان دچار سردرگمی نشوند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به این سئوال که کذب بودن ادعای مطرح شده در نامه مهدی کروبی که توسط علی لاریجانی رئیس مجلس اعلام شد چگونه برای کمیته ویژه محرز شده است گفت : از همان ابتدای تشکیل کمیته ویژه همواره یکی از محورهای اساسی در پیگیریهای ما بررسی مسئله تجاوز و تعدی در بازداشتگاهها بود که به دلیل حساسیت زایی آن در جامعه تا تکمیل شدن گزارش نهایی اطلاع رسانی نکرده ایم.

وی افزود: در طول تحقیقات کمیته بر روی محور ذکر شده که بدن هر انسان شرافتمندی را می لرزاند از بین 250 نفر بازداشت شدگان کسی را نیافتیم که ادعای تعدی وتجاوز به وی شده باشد و در عین حال حتی اگر به دلیل حفظ آبرو بود اشخاص ثالثی که از ماجرا خبر داشتند می توانستند آن را با ما در میان بگذارند که این اتفاق هم نیفتاد.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی در عین حال تصریح کرد: با این وجود ممکن است در آینده این مسائل ثابت شود ولی تا این لحظه با چنین ادعایی برخورد نداشته ایم ضمن اینکه هر کسی چنین شکایتی را دارد می تواند بیاید و با ما در میان بگذارد تا در اسرع وقت با شدیدترین وجه با عوامل چنین اقدامات شنیعی برخورد کنیم چرا که ما به عنوان نماینده مردم در مجلس بیش از هر شخص دیگری برای حفظ و حیثیت عمومی جامعه ارزش قائل هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ما دو روزه به نتیجه گیری در مورد عدم انجام تجاوزات جنسی در بازداشتگاهها نرسیده ایم گفت:  یکی از محورهای گزارش کمیته ویژه از ابتدای تشکیل آن همین مسئله تجاوز وتعدی به بازداشت شدگان بود که ما این بخش را بعد از ارسال نامه کروبی به رئیس مجلس ارائه کردیم و بر همین مبنا هم لاریجانی مفاد نامه کروبی را کذب دانست.

این نماینده مجلس همچنین در ادامه سخنانش به جلسه کمیته ویژه با علیرضا بهشتی و مرتضی الویری به عنوان نمایندگان کمیته ویژه موسوی و کروبی اشاره کرد و یاد آور شد: در جلسه کمیته ویژه با بهشتی و الویری آنها تنها اسامی 69 نفر اعم از بازداشت شدگان، بازداشت شدگان مجهول المکان، کشته شدگان و مفقودین را به ما دادند که این اسامی آنچنان متقن نبود یعنی مثلا نام پدر را نداشتند که بر این اساس از آنان خواستیم که مشخصات این افراد را کامل کنند و گزارش نهایی را به ما بدهند که تا کنون اطلاعات تکمیلی را برای پیگیری به کمیته ارائه نکرده اند.

وی در پایان به وضعیت بازداشتگاه کهریزک اشاره و عنوان کرد: مکان فیزیکی کهریزک همچنان وجود دارد و حتی قابلیت ارتقای برای مصارف دیگر از جمله استفاده به عنوان پادگان نظامی را دارد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.