تاريخ : | | نویسنده : parschicken
نتايج يك نظرسنجي انجام شده در پاكستان حاكي از اين است كه پاكستاني ها از حملات انتحاري كه با نام دين انجام شده و غير نظاميان را هدف قرار مي دهد؛ حمايت نمي كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني قربانيان ترور به نقل از خبرگزاري داون پاكستان، بر اساس اين نظر سنجي كه توسط مركز تحقيقاتي «پيو» واشنگتن صورت گرفته، تنها پنج درصد از پاسخ دهندگان مسلمان بر اين باور بوده اند كه حملات انتحاري مي تواند در برخي موارد قابل توجيه باشد.

اين در حالي است كه در آخرين نظر سنجي انجام شده در سال 2004 ميلادي، 41 درصد از پاكستاني ها حملات انتحاري را قابل قبول دانستند.

طبق آمارهاي به دست آمده 87 درصد معتقدند اين نوع حملات به هيچ وجه قابل توجيه نيست.

نگراني هاي مردم پاكستان درمورد هندوستان نيز از ديگر سوالات مطرح شده در اين نظرسنجي بوده است. بيش از 88 درصد پاكستاني ها معتقد هستند كه درگيري بر سر مسئله كشمير مهمترين عامل اختلاف بين هند و پاكستان به شمار مي رود. نكته قابل توجه در نتايج به دست آمده از اين تحقيق اين است كه علي رغم اعتقاد مردم بر وجود تهديدات جدي از سوي طالبان (57 درصد) و القاعده (41 درصد)، مردم پاكستان بيشترين تهديد جدي را از سوي هندوستان (69 درصد) قلمداد مي كنند.

در اين راستا همچنين پاكستاني ها بر اين باورند كه آمريكا در مسئله هند و پاكستان با اختلاف 54 درصد به چهاردرصد ، جانب هندوستان را مي گيرد .

تحليل اطلاعات به دست آمده در اين نظرسنجي نوع ديدگاه هاي مردم پاكستان را در مورد القاعده و طالبان نيز بازگو كرده است:
طبق نتايج بدست آمده هر دو گروه ذكر شده در نظر مردم منفور هستند. در ميان ساير گروه هاي فعال و مهم ديگر در جامعه پاكستان، نقطه نظرات منفي درمورد طالبان و القاعده بسيار بيشتر از نظرات مثبت بوده است.

دومين نتيجه به دست آمده نشان داد كه حمايت از هر دو گروه حتي از سوي افرادي كه تنبيهات سخت و شديد تاييد شده توسط طالبان و القاعده را براي مجازات دزدان (قطع دست) يا فحشاگران (سنگسار) و يا اعدام افرادي كه اسلام را انكار مي كنند ؛ موجه مي دانستند، بسيار اندك است.
مقوله ديگري كه در بررسي نتايج ديده شد اين است كه طالبان و القاعده در مناطق مختلف در سطح پاكستان بدنام و منفور هستند. نمونه اي از آن، مناطق مرزي شمالغرب پاكستان است كه نيروهاي دولتي هم اكنون در حال جنگ با گروه هاي افراط گرا هستند.

در ارقام به دست آمده معلوم شده است كه منطقه «سيند» با 82 درصد بيشترين نظر منفي را نسبت به طالبان دارد، اين رقم در منطقه مرزي شمال غرب به 75 درصد و در «پنجاب» به 67 درصد مي رسد. بيش از نيمي از مردم منطقه «بلوچستان» از اظهارنظر درمورد طالبان و القاعده خودداري كردند.

از سوي ديگر نقطه نظرات مردم نسبت به طالبان به طور قابل توجهي با ميزان تهديدي كه مردم باور دارند اين گروه هاي افراط گرا بر كشور وارد مي كند، ارتباط داشته است. تحليل داده ها نشان داد كه مردمي كه فكر مي كردند گروه هاي افراط گرا مي توانند كنترل كشور را به دست گيرند، بيشترين نظرات منفي را نسبت به طالبان ابراز داشته اند.

در پايان اينكه تفكر عمومي پاكستاني ها در قبال مسئله تحصيل دختران و خشونت افراط گرايانه اعضاي طالبان مهمترين عامل وجود تنفر از طالبان به شمار مي رود؛ 87 درصد از مردم پاكستان معتقدند تحصيل بطور مساوي براي دختران و پسران اهميت دارد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.