تاريخ : | | نویسنده : parschicken

مهر: به نظر می رسد با نزدیک شدن به زمان انتخابات پارلمانی در عراق، القاعده در حال تغییر تاکتیکی خطرناک در این کشور است، تاکتیکی که نوک پیکان آن به سوی دولت عراق نشانه گرفته شده است.

به نظر می رسد با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق بر تلاش القاعده در زمینه انجام حملات تروریستی علیه نمادهای دولت افزوده شود.

با بررسی اجمالی انفجارهای خونین سه گانه بغداد که صدها کشته و زخمی در پی داشت، متوجه این مسئله می شویم که تمامی این حملات تروریستی در نزدیکی دوایر دولتی انجام شده است. بر این اساس، تضعیف دولت عراق پیش از انتخابات که نتایج مترتب بر آن قابل پیش بینی نیست در حال حاضر هدف اصلی القاعده در عراق است.

در همین راستا، همسویی برخی از جریان های سیاسی عراق با این مسئله (تضعیف دولت عراق) مشکوک و تعجب بر انگیز است. "طارق الهاشمی" معاون رئیس جمهور عراق (از رهبران طیف اهل سنت عراق) اخیرا اعلام کرد: "نوری المالکی" (نخست وزیر کنونی عراق) باید به علت ناتوانی در اداره دولت از سمت خود استعفا دهد."

پیش از این نوری المالکی با هشدار به برخی از جریان های سیاسی در پی انفجارهای سه شنبه خونین، گفته بود: آوار این ویرانی ها بر سر همه فرو ریخته می شود و اینکه جریانی سیاسی در پی بهره برداری خاص از مسئله انفجارهای بغداد برای بهره برداری های انتخاباتی باشد، کوته فکری است.

انفجارهای بغداد؛ ضعف دستگاه های امنیتی و ناتوانی آمریکا

انفجارهای سه شنبه خونین بغداد در منطقه الخضرا که تحت کنترل شدید نیروهای امنیتی قرار دارد، بار دیگر ضعف دستگاه اطلاعاتی امنیتی عراق را نشان داد.

از طرفی آمریکا که با اشغال عراق مسئول مستقیم این ناامنی ها است، با ناتوانی تمام نقش ناظر در رویدادهای خونین این کشور را ایفا کرده و از انجام مسئولیت های خود سرباز می زند و آیا زمان آن فرا نرسیده است که اشغالگران با درک مسئولیت های ابتدایی خود در جهت بازگرداندن امنیت به عراق تلاش کنند؟

از طرفی القاعده که زمانی شهروندان عراقی را برای افزایش تنش های قومیتی و مذهبی هدف حملات تروریستی قرار می داد، با درک ناتوانی خود در شعله ور کردن آتش اختلافات مذهبی نوک پیکان حملات خود را به سوی دولت عراق تغییر داده است.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.