یاسر هاشمی: کاندیداتوری روحانی با مشورت هاشمی بود

انتخاب  : حضور دو چهره در همایش انتخاباتی حسن روحانی خودنمایی می‌کرد؛ فاطمه و یاسر هاشمی.

حسن روحانی به گفته نزدیکانش می‌خواهد تا هاشمی دوم باشد، همین نظر کافی است که او در فضای سیاسی به عنوان «کاندیدای هاشمی‌رفسنجانی» تلقی شود.

محمدرضا باهنر نیز در نشست با اعضای حزب موتلفه اسلامی و اصولگرایان استان خراسان شمالی اظهار کرد: روحانی اگرچه وابستگی به اصلاح طلبان نداشته، لیکن جریان اصلاح طلب تلاش می‌کند تا وی را به عنوان هاشمی دیگر وارد عرصه انتخابات کند.

یاسر هاشمی اگر صراحتا از حمایت پدر از حسن روحانی حرفی نمی‌زند اما تاکید می‌کند که آیت‌ا... در ماه‌های گذشته اصلی‌ترین مشاور حسن روحانی برای کاندیداتوری در انتخابات بوده است.

 

یاسر هاشمی,فاطمه هاشمی,حمایت هاشمی از کاندیداتوری روحانی

 

در ادامه گفتگوی روزنامه آرمان روابط عمومی با یاسر هاشمی را می خوانید:

حضور شما و خانم فاطمه هاشمی در مراسم اعلام کاندیداتوری آقای حسن روحانی این گمانه را ایجاد کرده که آیت‌ا... هاشمی قصد دارند تا در انتخابات از آقای روحانی حمایت کنند. این مساله در عمل چقدر می‌تواند واقعیت داشته باشد؟

قطعا می‌تواند چنین برداشتی وجود داشته باشد و حق هم همین است که با حضور من و خواهرم در این مراسم اولین موضوعی که به ذهن ناظران سیاسی برسد همین مساله باشد. به هر حال آقای روحانی از نزدیکان آقای هاشمی هستند و در میان کاندیداهای موجود هیچ‌کس به اندازه ایشان با آقای هاشمی قرابت ندارد.

آقای روحانی یکی از مدیران باسابقه کشور است که در طول 30 سال گذشته همواره ارتباط تنگاتنگی با آقای هاشمی چه به لحاظ اجرایی و مسائل امنیتی و چه به لحاظ مواضع سیاسی داشته است. این قرابت طبیعتا چنین برداشتی را ایجاد می‌کند، اما نه من و نه خواهرم به نمایندگی از آقای هاشمی در این مراسم حضور پیدا نکردیم.

آقای روحانی عنوان داشت که در صورت کاندیداتوری آیت‌ا... هاشمی به نفع ایشان کنار می‌رود. آیا در این خصوص آقای هاشمی تصمیم خاصی اتخاذ نکرده‌اند؟

اگر آقای هاشمی کاندیدا شوند، به‌جز آقای روحانی برخی دیگر از کاندیداها هم به نفع ایشان کنار خواهند رفت و این طبیعی است اما تا این لحظه آقای هاشمی به تصمیم خاصی در این مورد نرسیده‌اند.

یعنی احتمال کاندیداتوری ایشان منتفی است یا خیر؟

من واقعا نمی‌دانم. این موضوع بستگی به شرایط دارد.

با توضیحات شما اینطور به‌نظر می‌رسد که حداقل تا این لحظه کاندیدای آقای هاشمی در این انتخابات آقای روحانی است.

در مجموعه کاندیداها خیلی از افراد هستند که با آقای هاشمی نزدیکی و همکاری داشته‌اند اما قطعا در این میان و از این حیث وضعیت آقای روحانی متفاوت از دیگران است. آقای روحانی درخصوص کاندیداتوری خود مکررا با آقای هاشمی در تماس بود و مشورت می‌گرفت و درحقیقت اصلی‌ترین مشاور ایشان در این خصوص تا جایی که من در جریان هستم آقای هاشمی بوده است.

مشورت در چه زمینه‌ای و با چه کیفیتی؟

آقای روحانی در چند مرحله با آقای هاشمی مشورت کرده‌اند و فکر می‌کنم اگر فضای انتخاباتی به همین شکل باقی بماند این مشورت‌ها تا زمان انتخابات هم ادامه پیدا کند.

آقای روحانی درخصوص مسائلی چون ارتباط و همکاری با نیروهای شاخص، احزاب و گروه‌های سیاسی با آقای هاشمی مشورت کرده و همین‌طور جلساتی برای تنظیم برنامه‌های خود نیز در همین خصوص با آقای هاشمی داشته است.

آیا آقای هاشمی قصد دارند تا در این انتخابات حمایت خود از آقای روحانی یا یک کاندیدا را به‌طور مشخص عنوان کنند؟

ایشان تا حدی که در محدوده اخلاق و عرف انتخاباتی باشد قطعا اعلام‌نظر خواهند کرد. خیلی‌ها در جامعه منتظر موضع‌گیری آقای هاشمی هستند و ایشان هم این انتظارها را تا جایی که امکان داشته و مثبت باشد بی‌پاسخ نمی‌گذارند.

دلیل اینکه از اعضای خانواده آقای هاشمی شما و خانم فاطمه هاشمی در مراسم اعلام کاندیداتوری آقای روحانی شرکت کردید، چیست؟

دلیل این مساله تنها این بود که امکان حضور برای دیگران مهیا نبود و جمع شدن هر 5 نفر ما در آن مراسم کمی سخت بود. من هم البته تنها با نظر شخصی خودم در این مراسم حاضر شدم و این نبود که قبل از آن هماهنگی خاصی شکل گرفته باشد.

نظر اعضای خانواده درخصوص مواضع آقای هاشمی در این انتخابات چیست؟ به‌خصوص درمورد کاندیداتوری ایشان.

درمورد کاندیداتوری که همه ما نظر منفی داریم. بهتر می‌بینیم که آقای هاشمی حداکثر در مقام یک چهره تاثیرگذار به حمایت از یک کاندیدا بسنده کنند.

اگر شرایط طوری باشد که حضور آقای هاشمی در قامت کاندیدا الزامی به نظر برسد چه؟

این بسته به تشخیص خود ایشان است. اگر به این تشخیص برسند دیگر نظر تنها خانواده مهم نیست. به‌هر حال نظر خانواده تنها قسمتی از فاکتورهایی است که باعث تصمیم‌گیری ایشان می‌شود. قطعا اگر شرایط به‌گونه‌ای باشد که ایشان احساس کنند که باید وارد شوند این کار را خواهند کرد./انتخاب

 

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.